Toužíte po cestování, ale máte strach, že se nedomluvíte anglicky?

A navíc, když s sebou máte děti?

Ukážu vám, že ani jedno z toho nemusí být překážkou na cestě k vašemu snu. A poradím, jak na to ;-)

 • Máte pocit, že jste se celý život učili anglicky, ale vlastně nic neumíte?
 • Že byste se nezeptali na cestu městem, veřejnou dopravou nebo vlakem? Nezvládli si koupit jízdenku nebo vyřešit nadváhu zavazadel? Nerozuměli pokynům v letadle?
 • Že základní konverzaci sice zvládnete, ale netušíte, jak se zeptat na naučnou stezku, aquapark, zvýhodněné vstupné, mýtné na dálnici a další věci spojené s cestováním?

Za svých více než 20 let lektorování jsem od svých studentů a studentek slyšela obrovskou spoustu obav, strachů, překážek, které jim znemožňovaly poznávat svět.

A proto jsem zkombinovala svoje zkušenosti z cest, ze života s dětmi a nejčastější otázky svých studentů a studentek-maminek tak, abyste se i vy mohli vydat se tu vaši vysněnou cestu.

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do pro mě do té doby naprosto neznámého světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování s dětmi potřeba.

Tento e-book je určený pro ty, kteří už základy angličtiny ovládají. Najdete v něm rozdíly v psaní i výslovnosti pro britskou a americkou angličtinu, takže si můžete vybrat podle vlastních preferencí nebo typu angličtiny, který jste se učili.

Tento e-book z velké části tvoří slova obecné angličtiny, která využijete, ať už jste bezdětní nebo ne, ale najdou zde rozšiřující body i rodiny s dětmi.

Každý máme svůj styl učení. Někomu pomáhá při učení mluvit nahlas, někdo má spíše vizuální paměť, někdo radši píše, aby si v hlavě uspořádal myšlenky. Na základě mých více než 20letých zkušeností a tipů a triků od mých studentů a studentek tak vznikl tento eBook, kde najdete všechno na jednom místě, rozdělené do 8 kapitol, které vás provedou celou vaší cestou.

Kapitoly e-booku Angličtina pro cestování (nejen) s dětmi

 • 1
  Souhrn všech slov a frází
  Pro ty, kdo mají rádi všechno sepsané na jednom místě, jako v učebnici.
 • 2
  Holiday
  Tušíte, jak anglicky rozlišit karavan a obytný přívěs? Jak pojmenovat vybavení do stanu? Jak zájezd se zajištěnými službami nebo dovolenou s vlastním stravováním?
 • 3
  Sights
  V této kapitole se dozvíte názvy všech možných i nemožných památek, které byste vy nebo vaše děti mohli chtít navštívit. Teda pokud jsou památky to, co vás láká :-) Jinak tu najdete i jak říct turistická trasa, vyhlídka a mnoho a mnoho dalšího.
 • 4
  Travelling
  Zde najdete slova, která se mohou hodit pro nejrůznější druhy cest, od přepážky reklamace zavazadel přes výletní plavbu po skupinovou jízdenku.
 • 5
  Airport
  Základní slova a fráze, se kterými se můžete na letištích a v letadlech potkat.
 • 6
  Customs
  Krátká kapitola o celnici a proclívání.
 • 7
  Car transport
  Umíte rozlišit americkou a britskou angličtinu, když sháníte čerpací stanici nebo dálnici? Víte, jak se zeptat na mýto nebo nejvyšší povolenou rychlost?
 • 8
  Train transport
  Tady najdete slovíčka typu kupé, lehátko, jídelní vůz, zpáteční jízdenka a mnoho jiných.
 • 9
  Něco navíc
  A protože vím, že základem cestování je (ztrácet se :-) ) ptát se, ptát se, ptát se, najdete tu navíc kapitolu frází, které využijete, když se ptáte na cestu pěšky nebo veřejnou dopravou.

V e-booku najdete všechno na jednom místě - učebnici a ke každé kapitole 4 pracovní listy:

 • 1
  Anglicko-český list
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 2
  Česko-anglický list
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 3
  Definice
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo a jeho definici na druhé straně, jako trénink porozumění.
 • 4
  Vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Co díky e-booku získáte

Učebnici angličtiny a pracovní listy odpovídající 3měsíčnímu kurzu, vytvořené tak, abyste si mohli zkoušet překlady, porozumění, vyjadřování. Všechno na jednom místě.

Slovíčka a fráze sepsané podle nejčastějších otázek, požadavků, dotazů, přání a také obvyklých chyb a nedostatků :-)

Pokud je angličtina vaší srdcovou záležitostí a nemůžete ji zrovna využívat při práci nebo při cestování, můžete eBook využívat k osvěžování toho, co už znáte, nebo vylepšovat svoje formulační schopnosti. Ať už mluvenou nebo psanou formou.

Pracovní listy můžete využít i ke společnému učení s dětmi nebo celou rodinou. S pomocí kartiček je možné vytvořit společenskou hru, kdy hádáte slova na základě definice, nebo  vybraná anglická slova zkoušíte vyjádřit pantomimou. Meze kreativity při použití tohoto eBooku se nekladou ;-)

Co vám tento e-book nezajistí

 • Abyste uměli anglicky BEZ JAKÉKOLIV NÁMAHY, učení, opakování
  Naučit se slovíčka, trénovat paměť, učit se z vlastních chyb se musí každý sám. V tom vám bohužel nepomůže ani ten nejlepší eBook na světě ;-)
 • Abyste se nesetkali s jinými situacemi a jinými slovy, kterým nebudete rozumět
 • Že už se NIKDY nebudete muset NIC DALŠÍHO učit
  Bez dalších slovíček a alespoň základních znalostí gramatiky se při konverzaci v zahraničí prostě neobejdete.

Proč si pořídit tento e-book?

Proč se naučit anglicky?

 • Prostřednictvím pracovních listů si osvojíte nový způsob učení a přemýšlení, jak využívat své stávající znalosti k vyjádření toho, co ještě neznáte. To můžete zhodnotit i ve vašem zaměstnání. Ať už při učení se angličtiny, jiných jazyků nebo nových dovedností pro práci, která vás bude skutečně bavit.
 • Díky tomuto eBooku získáte znalosti z 3měsíčního kurzu angličtiny za cenu 1 individuální lekce v pohodlí vašeho domova. Navíc můžete do učení zapojit celou rodinu, získat tak náplň společného času a připravit na cestování i je.
 • Díky tomu, že v eBooku najdete „učebnici“ slovíček, fráze, pracovní listy s kartičkami na učení, ušetříte spoustu času při vypisování a sepisování podkladů k učení. Najednou natrénujete překlady, porozumění, vyjadřování psanou i mluvenou formu. Pokud budete mít parťáka na učení, můžete trénovat i poslech.
 • Cestování přináší kromě úžasných zážitků bohužel občas i nepříjemné a neobvyklé situace. Pokud s cestováním začínáte, nebo poprvé vyrážíte na cesty s dětmi, může vás děsit ta ohromná nejistota, co všechno se může stát. Nenechte se odradit svými strachy a držte se hesla „vždy připraven“. Až získáte dostatek znalostí z oblasti, která vás teď děsí, získáte zároveň klid a odvahu si svůj sen naplno vychutnat. Vaše vášeň z objevování světa se rozhoří naplno a budete ji moci předávat i svým dětem.
 • Přidáte se k těm, které teď jen na dálku obdivně sledujete na Facebooku, Instagramu, nebo jejich blogu, jak si užívají svůj život tak, jak chcete i vy, na místech, o kterých zatím jen sníte.
 • Překonáním svého strachu, že se nedomluvíte, získáte sebevědomí, které vám doteď stálo v cestě a brzdilo vás na cestě k vašim snům o cestování nebo životě v zahraničí.
 • Možná se podíváte na místa, o kterých jste doteď jen snili. Možná se dostanete i do míst, o nichž jste nikdy ani neslyšeli. Každopádně vám znalost angličtiny otevře dveře a je jen na vás, kterou z mnoha možných cest si vyberete a kam vás zavede.

Z celého srdce vám přeju šťastnou cestu!

Have a good journey!

Cena e-booku Angličtina pro cestování (nejen) s dětmi

Cena tohoto e-booku je 319 Kč. 

Jedná se o obsah odpovídající svým rozsahem 3měsíčnímu kurzu angličtiny pro cestování za cenu 1 individuální lekce angličtiny.

Samozřejmě, že jednotlivá slovíčka si můžete vyhledat a fráze vygooglovat.

Ale v tomto e-booku najdete všechno přehledně na jednom místě a pomocí pracovních listů sestavené tak, abyste se nejen naučili jednotlivá slovíčka, ale hlavně angličtinu využívat, myslet anglicky, využívat to, co už znáte, pro vyjádření něčeho, co ještě neumíte.

Byl sestaven na základě mých zkušeností s lektorováním a vytvářením metodických materiálů pro studenty podle jejich nejčastějších požadavků, dotazů, přání a také obvyklých chyb a nedostatků :-) Takže ti všichni se vlastně podíleli na výsledku, který máte na dosah ruky a díky kterému máte šanci odhodit strach a začít žít svůj sen o cestování.

OBJEDNEJTE SI E-BOOK A VYRAŽTE NA CESTU ZA SVÝM SNEM

Nikdy není příliš brzy, nikdy není příliš pozdě.

Začít s angličtinou můžete kdykoliv. Obzvlášť pokud je to první krok na vaší cestě splnit si svůj sen o cestování nebo o životě v zahraničí.

Takže pokud se chcete zdokonalit v angličtině a vyrazit na cesty, objednejte si e-book "Angličtina pro cestování (nejen) s dětmi" HNED TEĎ po kliknutí na tlačítko.

A pak už jen začněte přemýšlet, kam s rodinou vyrazíte ;-)

Na následující stránce vyplňte pečlivě své údaje v objednávce a po obdržení platebních údajů zaplaťte bankovním převodem. E-book obdržíte poté, co dorazí vaše platba. 

Reference

Tento ebook je skvost! Kéž bych jej měla, když jsem letěla před 11ti lety do Ameriky. Určitě bych nebyla tak zmatená a daleko víc rozuměla, co po mě ti cizinci na letišti chtějí :-) A ne jen na letišti. Obrovsky oceňuji i užitečné fráze, které Terezka přehledně vypsala, a které mnohým pomůžou ne jen při dotazování se, kde jsme se to ocitli a kudy se máme vydat ;-) Pokud se chystáte do ciziny, vřele ebook doporučuji. Kartičky a pracovní listy s sebou! ;-)
Radana Kovárníková www.radanakovarnikova.cz
Tento slovník na cesty bych doporučila každému, kdo anglicky trochu umí, ale není si jistý, že se na dovolené domluví. Mně se moc líbí sekce s definicemi slov – anglické slovníčko s anglickou definicí, a pak užitečné fráze, se kterými se můžete v zahraničí setkat. Ebook stažený v mobilu se stane vaší pravou rukou při cestách, a to nejen s dětmi.
Gabriela Němcová www.gabinemcina.cz
Terezin eBook je velmi obsáhlý a podrobný souhrn anglických výrazů a frází na cesty. Je to prakticky zpracovaná příručka, která pokrývá opravdu všechny oblasti, kde angličtinu na cestách použijeme. Navíc obsahuje pracovní listy s kartami pro snadnější učení, které se dají vytisknout. Výborný pomocník na cesty!
Iva Raková cestovatelka, www.ivarakova.cz
Dlouho jsem hledala  knihu, která by obsahovala anglická slovíčka a fráze na téma cestování s dětmi. Marně. Terezce se jich navíc podařilo shromáždit neskutečné množství (e-book má přes 200 stran). Takže pokud se chystáte s dětmi do zahraničí a nejste si v angličtině moc jistí, určitě doporučuju její e-book. Nemusíte hodiny hledat jednotlivá slovíčka na internetu, ale máte je pěkně všechny pohromadě. V e-booku dokonce najdete i listy přímo určené k  vytištění, což je super, protože třeba mně se lépe učí z papíru než z obrazovky. Je vidět, že Terezka má téma opravdu zmáklé do hloubky a už se moc těším na její další e-book.
Jaroslava Nováková
Moc hezký eBook, nabytý slovíčky a frázemi pro cestování. Díky podrobnému návodu s radami, jak se slovíčka naučit, jsem získala představu, jak se vybavit potřebnou slovní zásobou pro cestování.
Iva Zahran KyselováCestování s radostí, www.ivanaceste.cz