eBook zdarma

Jak zvládnout anglickou konverzaci v nemocnici za měsíc 

... aneb na co běžná slovní zásoba nestačí

Pokud jste na cestách, tak si umíte představit, jaký strašák je cesta do nemocnice. Ale stačí 30 dní, abyste toho strašáka zahnali.

Asi každý z nás se cítí klidněji a komfortněji, když si je jistý sám sebou a svými schopnostmi. A když jste v nemocnici, sami nemocní nebo s dítětem v náručí, klid je obvykle to poslední, co máte k dispozici. Když to zkombinujete s tím, že jste v neznámém prostředí a mluvíme cizím jazykem, zní to jako začátek špatného thrilleru.

A protože vím, jak jsou tyhle situace nepříjemné a vypjaté, sepsala jsem pro vás základní přehled slov a frází, která vám tuhle situaci pomůžou usnadnit. Protože, co si budeme nalhávat, slovní zásoba nemocí je asi to poslední, co byste při představě koktejlů na pláži pilovali, a ve školách ji obvykle nepotkáte vůbec.

V eBooku "Jak zvládnout anglickou konverzaci v nemocnici za měsíc ... aneb na co běžná slovní zásoba nestačí" mimo jiné najdete slovní zásobu z následujících oblastí:

 • příznaky nemocí
 • běžné nemoci
 • dětské nemoci
 • úrazy
 • fráze a pokyny, které můžete slyšet od doktora/doktorky
 • základní fráze, které můžete využít jako pacient/pacientka

Tento eBook je určený pro ty, kteří už základy angličtiny ovládají. Najdete v něm rozdíly psaní i výslovnosti pro britskou a americkou angličtinu, takže si můžete vybrat podle vlastních preferencí nebo typu angličtiny, který jste se učili.

Každý máme svůj styl učení. Někomu pomáhá při učení mluvit nahlas, někdo má spíše vizuální paměť, někdo radši píše, aby si v hlavě uspořádal myšlenky. Na základě mých více než 20-letých zkušeností a tipů a triků od mých studentů a studentek tak vznikl tento eBook, kde najdete všechno na jednom místě, rozdělené do 5 částí:

 • První část je souhrn všech slov, definicí a frází
 • Druhá část je anglicko-český list
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • Třetí část je česko-anglický list
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne
 • Čtvrtá část je tvořena definicemi
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo a jeho definici na druhé straně, jako trénink porozumění.
 • Pátá část je pro vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Pokud máte zájem zvládnout anglickou konverzaci v nemocnici a vychutnat si cestování se svojí rodinu naplno, stačí už jen jeden krok - kliknout na tlačítko "Mám zájem". 

Přeji vám hodně štěstí a hlavně, ať tahle slovíčka nakonec nevyužijete :-)