Chtěli byste cestovat, ale máte strach, že si nedokážete sehnat vhodné ubytování?

 

Že nezvládnete anglicky zamluvit ten správný pokoj nebo dům pro svoji rodinu?

Ukážu vám, že vykomunikovat vytoužené ubytování snů dokáže opravdu každý ;-)

Hodně lidí se často dopředu zasekne v bodě "nevím, jak to říct, tak to radši ani nebudu zkoušet". Poznáváte se?

Taky se radši nakonec na nic nezeptáte? A nechcete to letos konečně změnit?

Protože když se nezeptáte, nemůžete přece dostat přesně to, co chcete ;-)

Podobná trápení a otázky jsem se svými studenty řešila už mnohokrát. A proto jsem se rozhodla, že je načase všechno sepsat, abyste si "návod na komunikaci v hotelu nebo v jiném ubytování" mohli natrénovat i vy.

A aby si přišli na své opravdu všichni, najdete tam jak slovíčka a fráze obecné angličtiny, tak i té "maminkovské".

Stačí se jen začíst...

Umíte, víte, tušíte...?

 • Tušíte, jak naformulovat žádost o správnou postel? Jestli vám vyhovuje víc pokoj s dětskou postýlkou, cestovní postýlkou, přistýlkou nebo jestli byste spíš ocenili postel s největší matrací, jakou nabízejí?
 • Víte, jak nazvat jednotlivé způsoby stravování?
 • Umíte přeložit, jak se na recepci domluvit na pozdním odhlášení, abyste nemuseli platit "late charge"?
 • Jak a na co si můžete stěžovat? ;-)
 • Umíte anglicky označit všechno vybavení a služby, které si na dovolené přejete a/nebo potřebujete?

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do pro mě do té doby naprosto neznámého světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování s dětmi potřeba.

Tento e-book je určený pro ty, kteří už základy angličtiny ovládají. Najdete v něm rozdíly v psaní i výslovnosti pro britskou a americkou angličtinu, takže si můžete vybrat podle vlastních preferencí nebo typu angličtiny, který jste se učili. A využít svoje nové vědomosti opravdu po celém světě :-)

Tento e-book z velké části tvoří slova obecné angličtiny, která využijete, ať už jste bezdětní nebo ne, ale najdou zde i rozšiřující kapitolu rodiny s dětmi.

Každý máme svůj styl učení. Někomu pomáhá při učení mluvit nahlas, někdo má spíše vizuální paměť, někdo radši píše, aby si v hlavě uspořádal myšlenky. Na základě mých více než 20letých zkušeností a tipů a triků od mých studentů a studentek tak vznikl tento eBook, kde najdete všechno na jednom místě, rozdělené do 11 kapitol, které vás provedovou celým hotelovým tématem.

Kapitoly e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Hotely a ubytování

 • 1
  Úvodní kapitola
  V úvodní kapitole najdete nejen návod, jak na čtení výslovnosti, a další důležité detaily, ale také "učebnici", ve které jsou sepsaná všechna slovíčka, formulace, definice a fráze na jednom místě.
 • 2
  Accommodation
  V této kapitole najdete slova týkající se různých druhů ubytování - od luxusních, přes bydlení v soukromí až po přespávání ve stanu nebo cestování karavanem.
 • 3
  Meal plan
  Aneb vše, co se týká nabídky stravování v hotelech.
 • 4
  Types of breakfast
  Krátká kapitolka o snídaňové nabídce. Pro mnoho lidí ta nejdůležitější kategorie při rozhodování, které ubytování vybrat :-)
 • 5
  Hotel
  V kapitole "Hotel" se dozvíte, co potřebujete při komunikaci na recepci, pro vytváření rezervací nebo řešení případných nedostatků.
 • 6
  Rooms
  Když už jsme o vybírání ubytování vašich snů, vyplatí se umět rozlišovat různé druhy pokojů, abyste si vybrali ten správný.
 • 7
  Beds
  A co se týká postele? Výběr mezi queen size, king size nebo bunk beds dokáže udělat obrovský rozdíl ve výsledném dojmu z dovolené.
 • 8
  Hotel amenities
  Pod záhadným názvem se skrývají všechny služby a vybavení, které vám můžou vaši dovolenou náležitě obohatit. Je libo vířivka, půjčovna a úschovna kol nebo kuchyňský koutek? Nebo cokoliv dalšího šikovného?
 • 9
  House and apartment equipment
  Pokud preferujete ubytování v soukromí kvůli dlouhodobému pobytu, abyste mohli se svou rodnou fungovat, jak jste zvyklí, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, dobré vybavení domu nebo bytu je k nezaplacení.
 • 10
  Baby- and family-friendly equipment and services
  Kapitola o vychytávkách, které můžete od svého ubytovatele dotazovat, abyste měli zajištěno všechno, co vám pobyt s dětmi usnadní. Ať můžete myslet jen na ty důležité věci, jako je klid, pohoda a legrace :-)
 • 11
  Phrases
  Aneb malá pomůcka pro všechny, kteří chtějí to, co se o hotelech dozvěděli v předchozích kapitolách, převést do řeči ;-) Najdete zde nejčastější otázky a oznámení, které můžete na recepci slyšet, ale i ty, které můžete chtít říct vy jako hosté.

V e-booku najdete všechno na jednom místě - 1 učebnici

a ke každé kapitole

4 pracovní listy s kartičkami:

 • 1
  Anglicko-český list
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost (včetně případných rozdílů v britské a americké angličtině) a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 2
  Česko-anglický list
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 3
  Definice
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo a jeho definici psanou v angličtině na druhé straně, jako trénink porozumění. A aby to porozumění bylo opravdu pro všechny, ke všem definicím nabízím i české překlady.
 • 4
  Vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Co díky e-booku získáte

Získáte učebnici s pracovními listy, ve které najdete 156 slovíček a formulací plus 57 frází. To už znamená celkem slušnou šanci se letos na dovolené konečně domluvit, ne? ;-)

Díky zdvojené verzi variant pro britskou a americkou angličtinu a výslovnost se domluvíte opravdu po celém světě.

Pokud je angličtina vaší srdcovou záležitostí a nemůžete ji zrovna využívat při práci nebo při cestování, můžete eBook využívat k osvěžování toho, co už znáte, nebo vylepšovat svoje formulační schopnosti. Ať už mluvenou nebo psanou formou.

Pracovní listy můžete využít i ke společnému učení s dětmi nebo celou rodinou. S pomocí kartiček je možné vytvořit společenskou hru, kdy hádáte slova na základě definice, nebo  vybraná anglická slova zkoušíte vyjádřit pantomimou.

Meze kreativity při použití tohoto eBooku se nekladou ;-)

Co vám tento e-book nezajistí

 • Abyste uměli anglicky BEZ JAKÉKOLIV NÁMAHY, učení, opakování
  Naučit se naslouchat jiné výslovnosti, trénovat paměť, učit se z vlastních chyb, improvizovat, když něco nejde podle vašich představ, se musí každý sám. V tom vám bohužel nepomůže ani ten nejlepší ebook na světě.
 • Že se nesetkáte s jinými situacemi a jinými slovy, kterým nebudete rozumět
 • Že už se NIKDY nebudete muset NIC DALŠÍHO učit
  Bez dalších slovíček a alespoň základních znalostí gramatiky se při konverzaci v zahraničí prostě neobejdete.

Proč si pořídit tento e-book?

 • Prostřednictvím pracovních listů si osvojíte nový způsob učení a přemýšlení, jak využívat své stávající znalosti k vyjádření toho, co ještě neznáte. To můžete zhodnotit i ve vašem zaměstnání. Ať už při učení se angličtiny, jiných jazyků nebo nových dovedností pro práci, která vás bude skutečně bavit.
 • Díky tomu, že v e-booku najdete „učebnici“ slovíček, fráze, pracovní listy s kartičkami na učení, ušetříte spoustu času při vypisování a sepisování podkladů k učení. Najednou natrénujete překlady, porozumění, vyjadřování psanou i mluvenou formu. Pokud budete mít parťáka na učení, můžete trénovat i poslech.
 • Protože kartičky z pracovních listů můžete vystřihnout a dát si jako taháky do peněženky, abyste je měli při ruce, když budete potřebovat. Nebo z nich můžete udělat společenskou hru typu "Aktivity" a zabavovat tak děti při dlouhém čekání na letišti. Nebo tak sebe i celou rodinu nenásilně a nenápadně učit, aby i vaše děti viděly, že žít s angličtinou a učit se celý život je normální.
 • Protože toužíte cestovat. Chcete ovládat angličtinu tak, abyste si mohli splnit svůj sen. Proto teď prohlížíte stránku Angličtina pro mámy na cestách, ne? ;-)
 • Překonáním svého strachu, že se nedomluvíte, získáte sebevědomí, které vám doteď stálo v cestě a brzdilo vás na cestě k vašim snům o cestování nebo životě v zahraničí.
 • Prostě abyste si domluvili své vytoužené ubytování přesně tak, jak ve vašich snech vypadá. Ať už s dětmi nebo bez :-)

Cena e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Hotely a ubytování

Cena e-booku je 399 Kč.

Samozřejmě, že si můžete jednotlivá slovíčka vyhledat a fráze vygooglovat.

Ale v tomto e-booku najdete všechno přehledně na jednom místě a pomocí pracovních listů sestavené tak, abyste se nejen naučili jednotlivá slovíčka, ale hlavně angličtinu využívat, myslet anglicky, využívat to, co už znáte, pro vyjádření něčeho, co ještě neumíte.

Pokud se chcete opravdu naučit využívat na svých cestách angličtinu, musíte ji mít ve své hlavě, ne v mobilu. 

Takže jestli máte zájem užít si život na cestách, stačí už jen kliknout na tlačítko "Koupit e-book".

 

Na následující stránce vyplňte, prosím, pečlivě své údaje v objednávce a po obdržení platebních údajů zaplaťte bankovním převodem.

E-book obdržíte poté, co dorazí vaše platba. 

A mně nezbývá než popřát vám šťastnou cestu!

Have a nice journey! ;-)