Vyrážíte na cesty... Super!!!

A promysleli jste opravdu všechno?

Transport je totiž jedna z nejdůležitějších položek pro pohodlí (a bezpečí) vašeho prcka.

Vezmete do letadla kočárek nebo nosítko? Budete jezdit autem? Nebo na kole? Máte všechny součástky a vybavení?

A jak tohle všechno budete na cestách domlouvat?

Ne, vážně není potřeba se zbytečně stresovat další nezařízenou nebo nezvládnutou položkou na "to-do listu".

Ale je fajn se dopředu pořádně zamyslet a vše promyslet do posledního detailu. A že těch detailů je někdy víc než dost 😉

Pár nápadů, co ohledně transportu promyslet:

 • Co za uspávací prostředek vezmete na dlouhý let letadlem? Jaký typ kočárku?
 • Jaký typ kočárku nebo nosítka bude vyhovovat terénu, ve kterém se chcete pohybovat?
 • Jaké všechny náhradní součástky můžete k vašemu kočárku potřebovat?
 • Pokud si budete půjčovat auto, nebo se budete dopravovat autobusem, je potřeba dopředu zamluvit správný typ autosedačky (nebo si vzít svoji).
 • Co budete pro prcka potřebovat pro případ, že pojedete na kole? Ať už na odpolední výlet, nebo několikaměsíční dobrodružství.

Opravdu není potřeba se dopředu děsit.

Stačí se jen zastavit a uvědomit si, že i CESTa patří k CESTování.

Štěstí přeje připraveným. Proto se můžete v klidu naučit vše potřebné, než vyrazíte.

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do pro mě do té doby naprosto neznámého světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování s dětmi potřeba.

Tento e-book je určen především pro rodiny s dětmi. Najdete v něm specifickou slovní zásobu, která se týká různých druhů přepravy těch nejmenších členů vaší rodiny.

E-book Angličtina pro mámy na cestách Transport je určený pro ty, kteří už základy angličtiny ovládají. Najdete v něm rozdíly v psaní i výslovnosti pro britskou a americkou angličtinu, takže si můžete vybrat podle vlastních preferencí nebo typu angličtiny, který jste se učili. A využít svoje nové vědomosti opravdu po celém světě :-)

Každý máme svůj styl učení. Někomu pomáhá při učení mluvit nahlas, někdo má spíše vizuální paměť, někdo radši píše, aby si v hlavě uspořádal myšlenky.

Na základě mých více než 20letých zkušeností a tipů a triků od mých studentů a studentek tak vznikl tento e-book, kde najdete všechno na jednom místě, rozdělené do 5 kapitol.

Kapitoly e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Transport

 • 1
  Úvodní kapitola
  V úvodní kapitole najdete nejen návod, jak na čtení výslovnosti, a další důležité detaily, ale také "učebnici", ve které jsou sepsaná všechna slovíčka, formulace, definice a fráze na jednom místě.
 • 2
  Carriages / Prams / Buggies
  Kapitola našlapaná od začátku do konce slovní zásobou týkající se kočárků - jejich typů, součástek, příslušenství a různých vychytávek pro pohodlí vašich prcků.
 • 3
  Babywearing and carrying
  Terminologie týkající se nošení, nosítek a nosičů :-)
 • 4
  Cycling and jogging
  Krátka kapitolka, díky které si budete moct užít aktivní dovolenou, i když s sebou máte miminko nebo malé dítě.
 • 5
  Car transport
  Pokud se plánujete přepravovat jakýmkoliv autem, autobusem, minivanem nebo čímkoliv podobným, neobejdete se při cestování s dětmi bez autosedaček. A že to není slovní zásoba obecné nerodičovské mluvy v jakémkoliv jazyce, asi nemusím doplňovat ;-)

V e-booku najdete všechno na jednom místě - 1 učebnici

a ke každé kapitole

4 pracovní listy s kartičkami:

 • 1
  Anglicko-český list
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost (včetně případných rozdílů v britské a americké angličtině) a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 2
  Česko-anglický list
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 3
  Definice
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo a jeho definici psanou v angličtině na druhé straně, jako trénink porozumění. A aby to porozumění bylo opravdu pro všechny, ke všem definicím nabízím i české překlady.
 • 4
  Vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Co díky e-booku získáte

Získáte učebnici s pracovními listy, abyste všechno měli na jednom místě a nemuseli ztrácet čas vypisováním, přepisováním, googlováním.

Pokud je angličtina vaší srdcovou záležitostí a nemůžete ji zrovna využívat při práci nebo při cestování, můžete e-book využívat k osvěžování toho, co už znáte, nebo vylepšovat svoje formulační schopnosti. Ať už mluvenou nebo psanou formou.

Pracovní listy můžete využít i ke společnému učení s dětmi nebo celou rodinou. S pomocí kartiček je možné vytvořit společenskou hru, kdy hádáte slova na základě definice, nebo  vybraná anglická slova zkoušíte vyjádřit pantomimou.

Meze kreativity při skupinovém využití tohoto e-booku se nekladou ;-)

Díky zdvojené verzi variant pro britskou a americkou angličtinu a výslovnost se domluvíte opravdu po celém světě.

Co vám tento e-book nezajistí

 • Že vás na cestách NIC nepřekvapí nebo nevyvede z rovnováhy.
  To vám bohužel slíbit nedokážu a možná ani nechci - co by to potom bylo za dobrodružství? :-)
 • Že se nesetkáte s jinými situacemi a jinými slovy, kterým nebudete rozumět
 • Abyste uměli anglicky BEZ JAKÉKOLIV NÁMAHY, učení, opakování
  Naučit se naslouchat jiné výslovnosti, trénovat paměť, učit se z vlastních chyb, improvizovat, když něco nejde podle vašich představ, se musí každý sám. V tom vám bohužel nepomůže ani ten nejlepší ebook na světě.
 • Že už se NIKDY nebudete muset NIC DALŠÍHO učit
  Bez dalších slovíček a alespoň základních znalostí gramatiky se při konverzaci v zahraničí prostě neobejdete.

Proč si pořídit tento e-book?

 • Protože toužíte cestovat. Chcete ovládat angličtinu tak, abyste si mohli splnit svůj sen. Proto teď prohlížíte stránku Angličtina pro mámy na cestách, ne? ;-)
 • Prostřednictvím pracovních listů si osvojíte nový způsob učení a přemýšlení, jak využívat své stávající znalosti k vyjádření toho, co ještě neznáte. To můžete zhodnotit i ve vašem zaměstnání. Ať už při učení se angličtiny, jiných jazyků nebo nových dovedností pro práci, která vás bude skutečně bavit.
 • Díky tomu, že v e-booku najdete „učebnici“ slovíček, fráze, pracovní listy s kartičkami na učení, ušetříte spoustu času při vypisování a sepisování podkladů k učení. Najednou natrénujete překlady, porozumění, vyjadřování psanou i mluvenou formu. Pokud budete mít parťáka na učení, můžete trénovat i poslech.
 • Protože kartičky z pracovních listů můžete vystřihnout a dát si jako taháky do peněženky, abyste je měli při ruce, když budete potřebovat. Nebo z nich můžete udělat společenskou hru typu "Aktivity" a zabavovat tak děti při dlouhém čekání na letišti. Nebo tak sebe i celou rodinu nenásilně a nenápadně učit, aby i vaše děti viděly, že žít s angličtinou a učit se celý život je normální.
 • Překonáním svého strachu, že se nedomluvíte, získáte sebevědomí, které vám doteď stálo v cestě a brzdilo vás na cestě k vašim snům o cestování nebo životě v zahraničí.

Cena e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Transport

Cena e-booku je 299 Kč.

Získáte tak kompletní přehled, co za "zlepšováky" můžete využít, abyste si cestování užili všichni a hlavně tak, jak je vám to příjemné.

Protože už samotná cesta je cíl.

 

Na následující stránce vyplňte, prosím, pečlivě své údaje v objednávce.

Po zaplacení platební kartou nebo po připsání peněz na účet vám e-book dorazí do zadané mailové schránky.

Have a safe journey!