Máte pocit, že domluva v restauraci je to nejjednodušší, co se dá na cestách zvládnout?

I když máte děti, které vám každý den chystají naprosto nemyslitelné a nevymyslitelné situace ? ;-)

Nebo že není potřeba si angličtinu oživovatrozvíjet své jazykové dovednosti, i když slovní zásobu máte zmáknutou?

Pokud je to skutečně tak, přeju vám co největší pohodu na cestách.

A pokud byste přece jen chtěli na své angličtině zapracovat, aby to nejjednodušší bylo opravdu nejjednodušší, nebo abyste dál rozvíjeli své komunikační dovednosti a trénovali využití toho, co znáte, k vyjádření složitějších věcí, jste na správném místě.

Že si dokážete objednat levou zadní?

A co třeba....

 • jak se zorientovat v jídelním lístku?
 • jak vykomunikovat rozbitý talíř, vylité pití, odhozené brčko?
 • jak si objednat džus pokojové teploty? Poprosit o ohřátí příkrm? Doptat se na přebalovací místnost?
 • jak nazvat jednotlivé alergeny?

To je jen pár příkladů slovní zásoby a frází, které se vám na cestách můžou hodit.

A že jich při objemu standardních 5 jídel denně krát počet cestujících osob může být nakonec nepočítaně 😊

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do pro mě do té doby naprosto neznámého světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování s dětmi potřeba.

Tento e-book je určený pro ty, kteří už základy angličtiny ovládají. Najdete v něm rozdíly v psaní i výslovnosti pro britskou a americkou angličtinu, takže si můžete vybrat podle vlastních preferencí nebo typu angličtiny, který jste se učili. A využít svoje nové vědomosti opravdu po celém světě :-)

Tento e-book z velké části tvoří slova obecné angličtiny, která využijete, ať už jste bezdětní nebo ne, ale rozšiřující slovní zásobu a především fráze zde najdou i rodiny s dětmi.

Každý máme svůj styl učení. Někomu pomáhá při učení mluvit nahlas, někdo má spíše vizuální paměť, někdo radši píše, aby si v hlavě uspořádal myšlenky.

Na základě mých více než 20letých zkušeností a tipů a triků od mých studentů a studentek tak vznikl tento e-book, kde najdete všechno na jednom místě, rozdělené do 5 kapitol.

Kapitoly e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Restaurace a jídlo

 • 1
  Úvodní kapitola
  V úvodní kapitole najdete nejen návod, jak na čtení výslovnosti, a další důležité detaily, ale také "učebnici", ve které jsou sepsaná všechna slovíčka, formulace, definice a fráze na jednom místě.
 • 2
  Restaurant - Courses
  Krátká kapitolka s názvy chodů, abyste si usnadnili orientaci v jídelníčku. Není nad to se rozčilovat, že vám přinesli málo špaget, když je to předkrm :-)
 • 3
  Restaurant
  Vše možné i nemožné, co se vám může hodit vědět o restauraci. Včetně názvů vybavení, které je možné zničit, polít nebo odhazovat...
 • 4
  Phrases
  Naprosto klíčová kapitola, ve které dohledáte fráze od těch nejčastějších až po nevymyslitelné (ale s dětmi bohužel časté). Ty, které využijete vy, i ty, které můžete slyšet od obsluhy.
 • 5
  Food allergies
  Kapitola vytvořená nejen pro všechny alergiky, ale i pro ty, kteří rádi znají složení svého talíře, nebo ty, kteří "něco" nemají rádi. Jako opravdu, opravdu neradi ;-)

V e-booku najdete všechno na jednom místě - 1 učebnici

a ke každé kapitole

4 pracovní listy s kartičkami:

 • 1
  Anglicko-český list
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost (včetně případných rozdílů v britské a americké angličtině) a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 2
  Česko-anglický list
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 3
  Definice
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo a jeho definici psanou v angličtině na druhé straně, jako trénink porozumění. A aby to porozumění bylo opravdu pro všechny, ke všem definicím nabízím i české překlady.
 • 4
  Vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Co díky e-booku získáte

Pracovní listy můžete využít i ke společnému učení s dětmi nebo celou rodinou. S pomocí kartiček je možné vytvořit společenskou hru, kdy hádáte slova na základě definice, nebo  vybraná anglická slova zkoušíte vyjádřit pantomimou.

Meze kreativity při skupinovém využití tohoto e-booku se nekladou ;-)

Pokud je angličtina vaší srdcovou záležitostí a nemůžete ji zrovna využívat při práci nebo při cestování, můžete e-book využívat k osvěžování toho, co už znáte, nebo vylepšovat svoje formulační schopnosti. Ať už mluvenou nebo psanou formou.

Získáte učebnici s pracovními listy, abyste všechno měli na jednom místě a nemuseli ztrácet čas vypisováním, přepisováním, googlováním.

Díky zdvojené verzi variant pro britskou a americkou angličtinu a výslovnost se domluvíte opravdu po celém světě.

Co vám tento e-book nezajistí

 • Abyste uměli anglicky BEZ JAKÉKOLIV NÁMAHY, učení, opakování
  Naučit se naslouchat jiné výslovnosti, trénovat paměť, učit se z vlastních chyb, improvizovat, když něco nejde podle vašich představ, se musí každý sám. V tom vám bohužel nepomůže ani ten nejlepší ebook na světě.
 • Že se nesetkáte s jinými situacemi a jinými slovy, kterým nebudete rozumět
 • Že už se NIKDY nebudete muset NIC DALŠÍHO učit
  Bez dalších slovíček a alespoň základních znalostí gramatiky se při konverzaci v zahraničí prostě neobejdete.

Proč si pořídit tento e-book?

 • Díky tomu, že v e-booku najdete „učebnici“ slovíček, fráze, pracovní listy s kartičkami na učení, ušetříte spoustu času při vypisování a sepisování podkladů k učení. Najednou natrénujete překlady, porozumění, vyjadřování psanou i mluvenou formu. Pokud budete mít parťáka na učení, můžete trénovat i poslech.
 • Prostřednictvím pracovních listů si osvojíte nový způsob učení a přemýšlení, jak využívat své stávající znalosti k vyjádření toho, co ještě neznáte. To můžete zhodnotit i ve vašem zaměstnání. Ať už při učení se angličtiny, jiných jazyků nebo nových dovedností pro práci, která vás bude skutečně bavit.
 • Protože kartičky z pracovních listů můžete vystřihnout a dát si jako taháky do peněženky, abyste je měli při ruce, když budete potřebovat. Nebo z nich můžete udělat společenskou hru typu "Aktivity" a zabavovat tak děti při dlouhém čekání na letišti. Nebo tak sebe i celou rodinu nenásilně a nenápadně učit, aby i vaše děti viděly, že žít s angličtinou a učit se celý život je normální.
 • Protože toužíte cestovat. Chcete ovládat angličtinu tak, abyste si mohli splnit svůj sen. Proto teď prohlížíte stránku Angličtina pro mámy na cestách, ne? ;-)
 • Překonáním svého strachu, že se nedomluvíte, získáte sebevědomí, které vám doteď stálo v cestě a brzdilo vás na cestě k vašim snům o cestování nebo životě v zahraničí.

Cena e-booku

Angličtina pro mámy na cestách

Restaurace a jídlo

Cena e-booku je JEN 259 Kč.

Samozřejmě, že si můžete jednotlivá slovíčka vyhledat a fráze vygooglovat.

Ale v tomto eBooku najdete všechno přehledně na jednom místě a pomocí pracovních listů sestavené tak, abyste se nejen naučili jednotlivá slovíčka, ale hlavně angličtinu využívat, myslet anglicky, využívat to, co už znáte, pro vyjádření něčeho, co ještě neumíte.

Protože objednat si výborné místní jídlo a pití je opravdu to nejjednodušší, co se na cestách dá zařídit a vychutnat.

Tak proč si tenhle luxusní zážitek nedopřát bez pocitu nervozity, strachu nebo dlouhých příprav na promyšlení, "jak to říct"?

I kliknout na odkaz "Koupit e-book" je jednoduché. A jednoduché věci jsou obvykle fajn 😊

 

Na následující stránce vyplňte, prosím, pečlivě své údaje v objednávce.

Po zaplacení nebo připsání peněz na účet vám e-book dorazí do zadané mailové schránky.

Enjoy your meal and cheers! ;-)