Anglický klub

pro maminky s dětmi

Offline i online prostor pro inspiraci ke každodennímu používání angličtiny -

- k učení, tvoření, výletům a aktivitám v přírodě,

i když jste přitom doma s dětmi ;-)

Offline klub

Pro maminky

Každotýdenní SETKÁNÍ maminek s dětmi PROBÍHÁ VÝHRADNĚ V ANGLIČTINĚ.

Jde o víceméně neformální setkávání, povídání a sdílení s cílem mluvit anglicky, na chvíli se přepnout, nastartovat (občas trochu zatuhlé ;-)) mozkové závity a vyjadřovací schopnosti. Možná si trochu užít pocit jako na dovolené nebo při životě v zahraničí. A hlavně se zlepšovat.

Samozřejmě jako lektorka kdykoliv pomůžu s vyjádřením něčeho složitějšího a/nebo s vysvětlením gramatiky, bude-li potřeba. Jako přítel na telefonu z jedné dávné nejmenované televizní soutěže. Akorát bez telefonu :-)

Je velmi důležité dopředu si uvědomit, že cílem je rozmluvit se anglicky a že čím víc se zapojíte, tím rychleji se vy i ostatní budete zlepšovat. Takže prosím, pokud dopředu víte, že místo angličtiny budete raději jako na základce bojkotovat a špitat v češtině, aby vás úča neslyšela, asi byste si ještě jednou měly důkladně promyslet, jestli je pro vás zapojení do Klubu přínosné.

Pro děti

Každotýdenní setkání s ostatními maminkami a dětmi na zajímavém místě na hraní/poznávání/učení (jako jsou např. ekopark, les se skalami, zvířátka, ale i městský park a podobně)

Týden předem dostanou maminky e-mailem tématické materiály pro sebe i pro dětičky. Budou obsahovat slovní zásobu v angličtině na téma "výpravy" nebo ročního období, nápady na tvoření, případně básničky, písničky, recepty, abyste se spolu mohli na téma naladit a zavést angličtinu jako přirozenou součást každého společně stráveného dne.

Na místě výpravy bude pro děti nachystaná jedna aktvity, ale - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ, maminky - NEJEDNÁ SE z mé strany O KROUŽEK NEBO KLUB PRO DĚTI. Proto další aktivity, hry, jídlo, péče o děti jsou na vás jako maminkách. Nemůžu bohužel nabídnout ani hudební nebo pěvecký projev, to je bohužel mimo mé možnosti. Děkuji za pochopení :-)

Pro koho je Anglický klub určen

  • Pro ty, kdo se kdysi anglicky učily a/nebo dlouho nemluvily.
  • Pro ty, kdo se chtějí procvičit a brát angličtinu jako součást života, nejen jako úkol, povinnost, cíl, nástrahu, učení.

Odhadovaná úroveň - mírně pokročilá, ale vy samy dokážte vhodně odhadnout, jestli se vaše jazykové dovednosti hodí na zapojení do Klubu.

  • Pro ty, kdo chtějí poznat nové kamarády/ky a přitom zapracovat na své angličtině.
  • Případně můžete pozvat expatky, které se chtějí zapojit do místní komunity maminek.
    I ty jistě ocení příležitost popovídat si anglicky a seznámit se s dalšími maminkami :-)

Venkovní setkávání a zábava.

To vše má pozitivní vliv na posílení imunity, zlepšení zdraví a kvality života, přispívá k dobré náladě ... a k dobrému spánku (pro většinu rodičů k nezaplacení :-))

V Anglickém klubu spojíme všechno dohromady a jako třešničku na dortu přidáme angličtinu, abyste si mohly splnit své sny o cestování po světě nebo o životě na pláži ˂3

Kde

Budeme se pohybovat víceméně po celé Praze, ale nejčastěji se bude jednat o severní část města.

Uvidíme, kam nás naše představy a covidová opatření zavanou ;-)

Budeme se snažit vyrážet co nejvíce do venkovních prostor, proto je potřeba se chovat podle norského přísloví "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení".

Kdy

Setkání offline Anglického klubu se bude konat každý pátek od 9:00 do 11:00.

První "výprava" proběhne a první tématické materiály dostanete 8.10.2021.

Je možné se připojit kdykoliv v průběhu roku - nejde o běžný kurz, takže nevadí, že dorazíte později.

K času trvání Klubu je potřeba připočítat i čas na dopravu na místo a z domluveného místa konání.

Online klub

Pokud bydlíte mimo okruh Prahy nebo se nechcete setkávat, i vy se můžete vzdáleně (a hygienicky :-)) zapojit do Anglického klubu.

Stejně jako offlinistky, i vy dostanete každý týden slovní zásobu v angličtině na téma "výpravy" nebo ročního období, nápady na tvoření, případně básničky, písničky, recepty, abyste se doma mohli na téma naladit a zavést angličtinu jako přirozenou součást každého společně stráveného dne.

A výpravy můžete podnikat po vlastní ose nebo podle svých představ.

Jak tématický materiál vypadá?

Týdenní tématický materiál

ZDARMA

"Chestnuts And Acorns" aneb "Kaštany a žaludy"

Samozřejmě nikdo nemá rád kupování zajíce v pytli.

Proto si můžete toho mého anglického zajíce prohlédnout rovnou TADY A TEĎ ;-)

Můžete ho doma v klidu pořádně prozkoumat, osahat, zkontrolovat, jestli není pochroumaný nebo vám netahá domů breberky, kouknout, jestli vám připadá dostatečně přítulný, přátelský a užitečný.

A hlavně, jestli si ho po vyzkoušení opravdu chcete nechat jako nového člena domácnosti.

Pokud si chcete zdarma stáhnout tento tématický materiál plný angličtiny, nápadů a inspirace k tvoření a hraní, ale taky k rozvoji motoriky, pozornosti, k učení o přírodě a lidských emocích, k výuce čtení a počítání, stačí kliknout na tlačítko "Mám zájem".

A pak už si jen užít zábavu a přirozené učení se svým prckem :-)

Cena

Cena případného vstupného a dopravy jsou hrazeny zvlášť.

Offline Anglický klub

10 setkání zahrnujících 10 týdnů tématických materiálů.....................................................................................................................................1690 Kč

Online Anglický klub

10 týdnů tématických materiálů................................................................................................................................................................................990 Kč

Jak se přihlásit

Pokud máte zájem o zapojení do Anglického klubu, stačí:

  • napsat na e-mail anglicky-klub@terezaklapuch.cz,

nebo

  • kliknout na níže uvedené tlačítko a vyplnit formulář.