Blíží se dovolená a vám došlo, že už máte zabalené všechno ... až na schopnost domluvit se bez problémů anglicky?

Neradujte se ale předčasně, nenabízím instantní dávku správných mozkových závitů, i když řešení vaší situace je podobně snadné :-)

Ovládáte pár základních frází, ale nejste si vůbec jistí, jak se domluvit, když dojde na "maminkovskou" angličtinu?

Máte strach, jaká bude dovolená s dětmi, ale přitom toužíte po cestování?

Domluvit se v cizí zemi cizím jazykem není jednoduché. Abyste nemuseli trávit celé dny listováním slovníkem nebo zoufalým googlováním, připravila jsem pro vás malý tahák na dovolenou.

Abyste kromě opalovacího krému, slunečních brýlí, pasu, dětí a pohody nepotřebovali už nic dalšího :-)

 • Prohlídky měst a památek
  Víte, jak se zeptat na nejrůznější slevy? Jak zjistit, jestli je možné vstoupit s golfáči nebo velkým kočárkem? Jak a kde sehnat kavárnu pro rodiče s dětmi, pediatra nebo dětskou pohotovost?
 • Hotely a restaurace
  Víte, jak poprosit o dětskou porci a její zabalení s sebou? Jak požádat o ohřátí příkrmu a utření upatlaného stolu? Jak si správně zamluvit pokoj s dětskou postýlkou a/nebo přistýlkou?
 • Nakupování
  Kdybyste potřebovali sehnat zapomenutý krém proti opruzeninám, náhradu za utopený dudlík nebo koupit pro miminko něco dalšího z drogerie, najdete nápovědu i pro tyhle situace.
 • A mnoho dalšího
  Na taháku najdete fráze i pro mnoho dalších situací. Na většině kartiček je navíc napsáno více formulací a slovíček, abyste je mohli využít na většinu možných (a často i nemožných ;-)) případů.

Tohle všechno jsou slovíčka a fráze, které se neučí v žádných školách nebo kurzech, nenajdete je ani v učebnicích a - bohužel - často vám nepomůže ani ten nejpokročilejší certifikát nebo jazyková zkouška.

Ale není to nic těžkého, zvládnete to i vy!

Tahák v podobě Kartiček s cestovatelskou angličtinou (nejen) pro mámy na cestách je stručný a obsažný návod na většinu situací, s nimiž se na dovolené setkáte.

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do pro mě do té doby naprosto neznámého světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování s dětmi potřeba.

Tahák tvoří jen 18 kartiček, které se vejdou do peněženky. Na většině navíc najdete více formulací. Je to malý příruční a nenápadný tahák, který vám může pomoci v mnoha různých situacích.

Na každé kartičce najdete na lícové straně anglickou větu, na rubové straně český překlad a výslovnost. Každá fráze nabízí různé varianty slov a výslovnosti pro americkou a britsku angličtinu. Takže na své si přijdou fanoušci obou typů angličtiny :-) A využijete je po celém světě!

Nemusíte se spoléhat na překladače v telefonu nebo na příruční slovníky. Většinu slov "maminkovské" angličtiny byste tam stejně nejspíš hledali marně ;-)

Pro maximální usnadnění získáte i kapitolku o vyslovování anglických hlásek, takže nemusíte mít strach, že "ty divné znaky u psané výslovnosti" nepochopíte.

Cena Kartiček s cestovatelskou angličtinou (nejen) pro mámy na cestách

Cena Kartiček je 119 Kč. Za tuto cenu získáte kartičky i úvodní informace včetně návodu, jak přečíst popisovanou výslovnost, aby využití kartiček bylo co nejjednodušší.

Protože se jedná o tahák na letní pohodu, je i cena letní - cena jednoho koktejlu, jednoho nakládaného hermelínu, cena za zmrzlinu pro celou rodinu...

Tak, aby si Kartičky mohl dovolit koupit opravdu každý a aby si léto bez zbytečných stresů z mluvení anglicky mohlo dopřát co nejvíce z vás. Protože klid v duši a pohoda s dětmi jsou k nezaplacení ;-)

 

Pokud máte zájem usnadnit si co nejvíc vaše cestování s dětmi a koupit si 18 Kartiček s cestovatelskou angličtinou (nejen) pro mámy na cestách, stačí už jen kliknout na tlačítko:

Šťastnou cestu!       Have a good journey!