Balíček e-booků

Angličtina pro mámy v zahraničí

Je úplně jedno, jestli děti plánujete, nebo je už máte.

Také je jedno, jestli jsou to děti vaše, děti vašich dětí nebo cizí, o které se staráte. Jedno je totiž pořád stejné - péče o děti je náročná disciplína sama o sobě. Stejně tak i slovní zásoba, která k životu s dítětem patří. 

Co všechno potřebujete znát? Jaké vybavení? Oblečení? Záležitosti spojené s krmením? Hračky, kosmetiku, dudlíky...

Svět miminek a/nebo s miminkem je bezesporu úplně jiný než svět dospělých. Proto je občas těžké se v něm vyznat.

Nezoufejte, průvodce "miminkovskou" anglickou terminologií, o kterém si přečtete dále, je na světě ;-)

Co všechno v balíčku najdete

 • Hračky a aktivity
 • Kojení a krmení
 • Lidské tělo a zdravotní péče
 • Oblečení
 • Výbava pro spaní a život s miminkem
 • Výbava z drogerie pro miminka a maminky

Hračky a aktivity

Kojení a krmení

Lidské tělo a zdravotní péče

Oblečení

Výbava z drogerie pro miminka a maminky

Vybavení pro spánek a život s miminkem

Co se v jednotlivých e-bookách dozvíte

Kapitoly e-booku

Hračky a aktivity

 • 1
  Toys
  Je jedno, jestli má vaše dítě radši lego, panenky, stavebnice, plyšáky, deskové hry nebo cokoliv dalšího. Důležité je, že víte, čím ho potěšit. A sem tam třeba i umlčet ;-)
 • 2
  Material
  Krátká kapitolka základních materiálů, ze kterých se hračky vyrábí. Plus šikovná slovíčka navíc, abyste pro své nejdražší nejmenší získali bezpečné hračky.
 • 3
  Art supplies
  Znáte dítě, které nerado maluje, kreslí, stříhá, patlá, tvoří (a pak ničí :-))? Ať už vašeho prcka baví cokoliv, v kapitole o výtvarných potřebách najdete vše, co pro chvilky tvoření potřebujete.
 • 4
  Sport
  Děti mají tolik energie, že jednoduše nejde ji nevyužít :-) Ať už dávají přednost plavání, dopravním prostředkům, řádění na hřišti, skákání, nebo čemukoliv dalšímu, zaručeně se vám může hodit znát názvy sportovního vybavení.
 • 5
  Games
  Krátká kapitolka o základních dětských hrách.

Kapitoly e-booku

Kojení a krmení

 • 1
  Breastfeeding
  V této kapitole najdete slovní zásobu týkající se - překvapivě - kojení. Také pomůcek pomáhajících při kojení, ale i možných překážek úspěšného kojení.
 • 2
  Formula
  Pokud využíváte umělou výživu místo kojení, určitě je dobré naučit se rozeznávat jednotlivé druhy výživy.
 • 3
  Equipment
  Kapitolka o vybavení potřebném při využívání umělé výživy nebo kojeneckých lahví při dokrmování.
 • 4
  Feeding
  Až přejde "mlékové" období, bude se vám zase hodit úplně nová slovní zásoba. To jen abyste omylem nezískali pocit, že jakmile máte ohledně dětí něco zmáknuté, máte na chvíli vyhráno ;-)

Kapitoly e-booku

Lidské tělo a zdravotní péče

 • 1
  Body parts
  Vyčerpávající kapitola o tom, z čeho se naše tělo skládá. Protože dětský vývoj a případné nemoci se týkají i těch nejroztodivnějších částí těla, které my, dospělí, často ani nevnímáme.
 • 2
  Internal organs
  Když už se bavíme o těle, nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na vnitřek.
 • 3
  Bodily functions
  Krátká kapitolka, která většinu rodičů pobaví. Nebudeme si nic nalhávat - většina miminovského období a hovorů se točí okolo vyprazdňování. Tak proč nekralovat i v tomhle tématu? :-)
 • 4
  Pharmacy
  Není potřeba malovat čerta na zeď, ale štěstí přeje připraveným. Proto je dobré se připravit i na možnost, že ne vždy se všechno daří na 100 %. Jedná se o rozšíření e-booku zdarma "Jak zvládnout anglickou konverzaci v nemocnici za měsíc", který najdete v mé nabídce.
 • 5
  Other useful medical words
  Aneb kapitola o tom, co se jinam nevešlo, ale je důležité. Třeba to, jak se řekne Evropský průkaz zdravotního pojištění, respirátor, odběr krve, očkovací průkaz a mnoho dalšího.

Kapitoly e-booku

Oblečení

 • 1
  Clothes
  Rozsáhlá kapitola týkající se všemožných (i nemožných) kusů oblečení, nošených nahoře nebo dole, doma nebo venku, v Anglii nebo v Americe :-)
 • 2
  Clothes for babies
  Nejeden nerodič nebo čerstvý rodič se ztrácí i v české terminologii dupaček, polodupaček, bodýček, overalů a všeho dalšího, natož v cizím jazyce.
 • 3
  Clothes for mums
  Nejen děti, ale i těhotné a kojící ženy si zaslouží padnoucí oblečení. A taky si zaslouží domluvit se v obchodě, když si ho chtějí koupit ;-)
 • 4
  Fabric
  Kapitolka o různých druzích látek, které můžete při oblékání potkat. Protože jiná látka se hodí na miminovské dupačky, jiná na nosící svetřík mámy a jiná na venkovní kalhoty tříletého draka.
 • 5
  Shoes
  Milovnice a milovníky bot na vysokém podpatku zklamu - tato kapitola je určená pro všechny ostatní :-) Najdete v ní názvy bot pro lezoucí i chodící děti, holínek i sněhulí, bačkůrek i plátěnek a dalších bot pro běžné nošení.
 • 6
  Fastening
  K tématu oblečení patří i takové detaily, jako je zapínání. Ruku na srdce, už jste se někdy na kurzu nebo ve škole učili názvy různých druhů zapínání? A přitom je to pro pohodlí a samoobslužnost dětí klíčové téma.
 • 7
  Children´s sizes
  Prémiové tabulky vám pomohou zorientovat se v různých typech číslování velikostí oblečení a bot, ať už se jedná o rozlišování podle věku, hmotnosti v librách nebo kilogramech, anebo délky/výšky těla v palcích nebo centimetrech.

Kapitoly e-booku

Výbava z drogerie pro miminka a maminky

 • 1
  Bathing
  Představte si, kolik kosmetických produktů péče o tělo denně využíváte a vynásobte si to dvěma. Přece dětem chceme dopřát ještě víc péče :-) V této kapitole proto najdete názvy typu zvlhčující krém a dětský olej, zásyp, krém proti opruzeninám, kleštičky na nehty, žínky, přebalovací pult a další, které při koupání svého miminka můžete potřebovat znát.
 • 2
  Changing
  Vyznat se ve světě plenek není pro rodiče snadné, natož v cizím jazyku. Znalost terminologie týkající se jednorázových nebo látkových, neparfémovaných, rozložitelných, pokakaných nebo počůraných plenek, ubrousků, plenkových kalhotek a přebalovací tašky oceníte každý den se svým dítětem. Mnohokrát ;-)
 • 3
  Essentials
  V drogerii můžete zakoupit i další věci, které vám mohou usnadnit péči o vaše děťátko. Ty, které se nehodily do předchozích dvou kapitol, jako například dudlík a klip na dudlík, tekutý prací prostředek na citlivou pokožku, kousátko, ale třeba i krém na bradavky a další najdete v této kapitolce.

Kapitoly e-booku

Vybavení pro spánek a život s miminkem

 • 1
  Beds and equipment
  Pokud se rozhodujete, jestli je pro spaní miminka vhodnější kolébka nebo hnízdo, košík nebo přístavná postýlka, jestli budete potřebovat monitor a kolotoč, nebo spoustu dalšího vybavení, bude se vám zaručeně hodit tato kapitola.
 • 2
  Bed linen
  A co od postýlky dát? Všechno pohodlné, bezpečné, příjemné a hezké. A pár slovíček k tomu ;-)
 • 3
  Household equipment
  Život s miminkem s sebou nese i potřebnou úpravu domácnosti (a často i změnu ve vnímání prostorové estetiky ;-)). Slovní zásoba týkající se jídelních židliček, schůdků, nočníků, redukcí na WC, houpátek, učící věže, hrací deky a podobných vymožeností se dříve nebo později objeví v každé domácnosti.

V e-bookách najdete slovíčka, překlady, výslovnost, fráze, definice.

Vše sbalené v minimalistickém a ekologickém pdf balení ;-)

Pro koho je určen balíček e-booků Angličtina pro mámy v zahraničí?

 • Pro koho by se mohl hodit.... hmmm, třeba pro maminky a tatínky? ;-)
  Nezáleží na tom, jestli děti plánujete, nebo je už máte. Určitě vám odpustí, když anglickou "miminkovskou" terminologii budete dohánět za pochodu :-)
 • Pro babičky, dědečky, tety a strejdy
  A pro všechny ostatní členy rodiny, pokud žijete se svými dětmi v zahraničí nebo jste vytvořili dvoj-(nebo více) jazyčnou rodinu. Protože ti všichni se budou chtít s vašimi dětmi nebo partnery domluvit a stát se tak součástí vaší rodiny se vším všudy. Ať už žijete kdekoliv.
 • Pro chůvy a jiné pečovatele o děti

Kdo jsem?

Jsem zapálená lektorka a maminka dvou kluků. Cestuju, když se mi chce. Cestuju do tepla, když je u nás zima, nebo do zimy, když je u nás moc teplo. Prostě žiju svůj život s angličtinou.

Ale když jsem chodila do školy, bylo pro mě cestování noční můra. Sice jsem zvládala takovou tu školní angličtinu, vyplňovat testy, psát eseje, ale neuměla jsem mluvit, poslouchat, prostě komunikovat.

Proto jsem odjela studovat do zahraničí, což byl jako skok do ledové vody. Tam jsem si vymyslela svůj, možná přihlouplý, způsob, jak to zvládnout. Postupně jsem se rozmluvila a zjistila, že miluju cestování. Že zbožňuju bavit se s neznámými lidmi. A že mě to všechno baví natolik, že jsem získala několik certifikátů a začala angličtinu učit v jazykovkách, ve firmách, učitele, seniory.

A protože jsem mezitím vplula do - pro mě do té doby naprosto neznámého - světa plného neznámých slov, do světa, kde jsem máma, začala jsem ženám pomáhat s "maminkovskou" angličtinou obohacenou o slova a fráze, která jsou při cestování a životě s dětmi potřeba.

Všechny e-booky mají pro větší přehlednost stejnou strukturu -

1 učebnici

a ke každé kapitole

4 pracovní listy s kartičkami:

 • 1
  Anglicko-český listy
  Na jedné straně najdete anglické slovo, na druhé straně jeho výslovnost (včetně případných rozdílů v britské a americké angličtině) a český překlad. Tento list si můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 2
  Česko-anglický listy
  Na jedné straně je české slovo, na druhé straně jeho anglická verze a výslovnost. Tento list si také můžete vytisknout a rozstříhat tak, abyste se mohli slovíčka učit jednotlivě a zkoušet, která si už pamatujete a která ne.
 • 3
  Definice
  V této části najdete vždy na jedné straně anglické slovo, na druhé straně jeho definici psanou v angličtině, jako trénink porozumění. A aby to porozumění bylo opravdu pro všechny, ke všem definicím nabízím i české překlady.
 • 4
  Vaše vlastní definice
  Na jedné straně najdete anglické slovo a na druhou stranu si můžete vytvořit vlastní definice slov.

Co díky balíčku e-booků získáte

Učebnice, souhrnné kapitoly, pracovní listy, výslovnost všech slovíček i návod, jak znaky výslovnosti číst

Takže vlastně všechno, co budete z angličtiny pravděpodobně      potřebovat :-)

Můžete k učení využívat ten pravý způsob, který vám vyhovuje nejvíc. Mluvení, psaní, umístění slov v učebnici, opakování a hry podle vystříhaných kartiček.

Tak, aby pro vás učení bylo co nejefektivnější a zároveň co nejjednoduší.

Pracovní listy můžete využít i ke společnému učení s dětmi nebo celou rodinou. S pomocí kartiček je možné vytvořit společenskou hru, kdy hádáte slova na základě definice, nebo  vybraná anglická slova zkoušíte vyjádřit pantomimou.

Meze kreativity při skupinovém využití těchto e-booků se nekladou ;-)

Ve všech e-bookách najdete specifická slova i výslovnost pro americkou a britskou angličtinu.

Abyste mohli pokračovat tak, jak jste ze škol a kurzů zvyklí, anebo se přizpůsobili místu, na kterém toužíte být.

Proč si pořídit balíček e-booků

Angličtina pro mámy v zahraničí?

 • Protože nikde jinde tak rozsáhlou, podrobnou a detailní "učebnici" jazyka pro život s miminkem a malým dítětem nenajdete.
 • Protože v balíčku najdete naprosto specifickou slovní zásobu, kterou byste se museli učit i ve svém rodném jazyce :-)
 • Protože chcete žít se svým dítětem naplno, bez ohledu na to, kde právě jste. Život s dítětem je zpočátku náročnější sám o sobě, a proto si chcete start nového života co nejvíce usnadnit, alespoň co se týká znalosti angličtiny.
 • Protože díky pracovním listům získáte možnost učit se jazyk přesně tak, jak vám to nejvíc vyhovuje.
 • Protože v jednotlivých e-bookách najdete pokrytý základ všech oblastí, o které se váš život s příchodem miminka obohatí.

Cena balíčku Angličtina pro mámy v zahraničí je 1199 Kč.

Zatímco souhrnná cena jednotlivě zakoupených e-booků by vyšla na 1374 Kč.

V balíčku získáte 6 dílčích e-booků:

 • Hračky a aktivity
 • Kojení a krmení
 • Lidské tělo a zdravotní péče
 • Oblečení
 • Vybavení pro spánek a život s miminkem
 • Výbava z drogerie pro miminka a maminky

 

Na následující stránce vyplňte, prosím, pečlivě své údaje v objednávce.

Po zaplacení platební kartou nebo po připsání peněz na účet vám balíček e-booků dorazí do zadané e-mailové schránky.

Take care and enjoy your new life!